Čo keby ste mali riešenie na oživenie vyučovania programovania? Riešenie, ktoré svieti, reaguje na podnety, alebo dokonca posiela správy? A môže programovať skutočne každý? Na workshope sa pokúsime nájsť odpoveď na tieto otázky.

Vyskúšame si zábavné programovanie, či už s využitím grafického blokovo orientovaného programovacieho jazyka alebo textového jazyka MicroPython. Máme pre vás pripravenú ochutnávku práce s programovateľným mikropočítačom BBC micro:bit, s prezentáciou praktických tipov na rôzne aktivity pre študentov.

Vzbuďme v študentoch chuť programovať!

Martin Cápay ako vysokoškolský učiteľ učí budúcich učiteľov informatiky, ako učiteľ na bilinguálnom gymnáziu Golianova 68 v Nitre sa aktuálne snaží využívať BBC micro:bit priamo na hodinách informatiky a ako vedúci krúžku na základnej škole motivuje deti k hravému programovaniu. Pokiaľ práve neučí v škole, snaží sa rozvíjať neformálne vzdelávanie v oblasti práce s mládežou. Spoluorganizuje popularizačné zážitkové aktivity Vedecký jarmok, Vedecký deň detí, edukačné workshopy a webináre, či informatický letný tábor ITečk@r. Je absolventom projektu KomPrax – Kompetencie pre prax, členom programu Microsoft Innovative Educator Expert, účastníkom programu Komenského inštitút a spoluzakladateľom občianskeho združenia eTeacher.sk, o.z.

Magdaléna Bellayová Študentka piateho ročníka na Gymnáziu, Golianova 68 v Nitre, študentka Študentského Trénerského Centra Microsoft, ambasádorka Microsoft. Účastníčka prvého Microsoft AI Bootcampu o čom prezentovala na Microsoft konferenciách Vzdelávame pre budúcnosť v Poprade, Košiciach a Leviciach. Aktívne sa zapája do mimoškolských aktivít zaoberajúcich sa popularizáciou informatiky ako vedecký deň detí, či letný informatický tábor. Momentálne pomáha s realizáciou detského počítačového krúžku na KI FPV v Nitre, kde mimo iného využíva aj BBC micro:bitov. Svoj talent v programovaní rozvíja aj v rámci programu DofE.

Eva Kupčová Je študentka maturitného ročníka Gymnázia Golianova v Nitre. Medzi jej aktivity patria napríklad program DofE alebo doučovanie práce s počítačom v domove pre seniorov. Počas leta sa zúčastnila projektu pre dievčatá od Microsoftu - prvého AI Bootcamp, kde sa po prvý raz stretla s programovaním micro:bitov. V budúcnosti sa chce stať softvérovou inžinierkou.

Stretnutie sa uskutoční 14. februára 2019 (štvrtok) v čase od 15:00 v priestoroch Katedry informatiky. Dajte nám vedieť, že prídete: http://bit.ly/ProgramovatMozeKazdy

Napísali o nás

Kontakt

eTeacher, o.z.
Štefánikova 57
949 01 Nitra
IČO: 50582437
IBAN číslo účtu: SK70 7500 0000 0040 2438 0085